Zaloguj się

Nie pamiętam hasła
Nie masz konta? Załóż je
Członkostwo w portalu Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej wiąże się z opłaceniem składki członkowskiej w wysokości 100 zł na rok. Konto staje się aktywne po zaksięgowaniu kwoty.

Co zyskujesz będąc członkiem naszego portalu:

-Dodawanie zdjęć do Forum w którym Twoje zdjęcia przejdą rzetelną i merytoryczną ocenę,
-Promocję Twoich zdjęć w Galerii TFP ( wizytówce portalu),
-Możliwość sprzedaży zdjęć w Fotoplatformie,
-Tworzenie fachowego Fotoatlasu ze zdjęć Twojego autorstwa,
-Promocja Twojej osoby i Twoich zdjęć w mediach społecznosciowych na Facebooku i Instagramie,
-Rabat dedykowany na zakupy sprzętu foto-video w sklepie Fotoforma,
-Rabat na warsztaty fotograficzne PolandWildlife,

Ponadto będąc Użytkownikiem naszego portalu zyskujesz mozliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenarech fotograficznych.

Będąc aktywnym członkiem naszego portalu zyskujesz również możliwość brania udziału w organizowanych przez nas konkursach fotograficznych, a także uczestnictwa w ciekawych plenerach organizowanych zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Na plenerach można poznać innych Grupowiczów jak i podnieść swoje umiejętności fotograficzne.

Dołącz do najlepszych fotografów przyrodniczych w Polsce!

Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Twoje zdjęcie zostało poprawnie dodane do forum

Zamknij

Dziękujemy za dodanie zdjęcia

Dostę do strony tylko dla zalogowanych

Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.

Zmień hasło

Edytuj profil

Zdjęcie profilowe

Informacje

Login
Hasło********Zmień
Imię i nazwisko
Typ konta
E-mailEdytuj
UlicaEdytuj
Nr. DomuEdytuj
MiastoEdytuj
Kod PocztowyEdytuj
Strona wwwEdytuj
TelefonEdytuj

O użytkowniku

Informacje o koncie

Data rejestracji
Data subskrypcji
Ostatnie logowanie

Ustawienia i prywatność

Ukryj dane osobowe dla zalogowanych użytkowników
Pokaż mój profil niezalogowanym użytkownikom

Regulamin serwisu TFP

 Abyśmy mogli zgodnie współtworzyć platformę internetową Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej i unikać konfliktowych sytuacji każdy Użytkownik ma obowiązek zapoznać się dokładnie z niniejszym Regulaminem. Rejestracja nowego konta Użytkownika i logowanie w systemie jest akceptacją Regulaminu i jakiekolwiek działania wbrew niemu będą skutkować zawieszeniem/usunięciem konta Użytkownika. Nad prawidłowym funkcjonowaniem Grupy czuwają wyłonieni przez Grupę Moderatorzy. Wszystkie sporne kwestie interpretują Moderatorzy i Administratorzy Grupy i to oni mają decydujący głos w większości spornych przypadków.

 

Rejestracja nowego konta Użytkownika:

 Rejestracja nowego konta Użytkownika odbywa się tylko i wyłącznie poprzez witrynę www.tfp.net.pl. Użytkownik wypełnia odpowiedni formularz rejestracyjny, w którym zawarte są informacje dotyczące jego osoby. Aby korzystać z portalu Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej Użytkownik musi mieć ukończone 18 lat. Rejestracja na platformie TFP jest zarazem akceptacją Regulaminu Grupy i jakiekolwiek działania wbrew niemu będą skutkować zawieszeniem/usunięciem konta Użytkownika. W formularzu podajemy pełne i autentyczne dane osobowe, które posłużą jedynie Administratorom Grupy do kontaktu z Użytkownikiem. Wszystkie poufne dane są widoczne tylko dla Administratorów strony, pozostałe dane, w tym kontaktowe są widoczne dla innych Użytkowników, o ile Użytkownik nie zaznaczy opcji ukrywaj dane osobowe. Formularz zawiera również dane do logowania się na stronie. Niektóre elementy i funkcje strony są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla pełnoprawnych członków grupy i zostaną wyświetlone tylko po poprawnej procedurze logowania Użytkownika.

 

Obowiązki Użytkownika:

 Obowiązkiem każdego Użytkownika jest przestrzeganie Regulaminu Grupy, w przypadku łamania postanowień Regulaminu Administracja lub Moderatorzy mają prawo zawiesić lub ograniczyć funkcjonalność konta Użytkownika. Każdy członek Grupy TFP ma obowiązek aktywnie uczestniczyć w życiu Grupy oraz zgłaszać wszelkiego rodzaju błędy techniczne na stronie oraz naruszenia Regulaminu przez innych Użytkowników.

 

Aktywacja konta:

 Aby poprawnie zakończyć procedurę rejestracji nowego konta, należy odebrać wiadomość wysłaną automatycznie na wskazane podczas rejestracji konto e-mail oraz kliknąć w link aktywacyjny. Brak potwierdzenia adresu e-mail skutkuje usunięciem konta w ciągu 3 dni roboczych od rejestracji. Następnie Administratorzy Grupy weryfikują dane osobowe Użytkownika i nadają mu odpowiednie uprawnienia pozwalające na logowanie w systemie. Pełna aktywacja konta nastąpi po opłaceniu składki członkowskiej. Od momentu nadania uprawnień dla nowego konta Użytkownik staje się pełnoprawnym Członkiem Grupy i nie posiada żadnych ograniczeń funkcyjnych. W przypadku braku automatycznej aktywacji konta w ciągu 3 dni roboczych należy powiadomić Administracje Grupy o zaistniałej sytuacji.

 

Konto Użytkownika:

 Konto Użytkownika jest indywidualną galerią użytkownika z własną subdomeną oraz informacją o autorze zdjęć. Obowiązkowe jest tuż po aktywacji konta umieszczenie zdjęć własnego wizerunku (Avatar) oraz umieszczania informacji o autorze; dopuszczalne jest również umieszczanie wszelkich danych promujących autora; zakładka powinna zawierać również dane dla kontaktu z innymi Użytkownikami Grupy. Portal TFP nie jest grupą anonimową. W przypadku nie uzupełnienia wymaganych danych konto zostanie zawieszone, a w późniejszym czasie usunięte. Nie dzieje się to od razu ponieważ Moderatorzy upominają o uzupełnieniu danych poprzez wysłanie e-maila.

 

Galeria TFP:

 Zdjęcia umieszczane w dziale Galeria są wizytówką portalu, a zarazem najlepszymi zdjęciami wybranymi przez samych Użytkowników za pomocą głosowania w Forum. Po ich ocenie przez innych Użytkowników portalu trafiają do Galerii Grupy. Aby zdjęcie autora znalazło się w zakładce Galeria musi uzyskać przynajmniej 20 głosów (ilość ta może ulec zmianie w zależności od ilości Użytkowników portalu)  lub być  Zdjęciem Dnia. Zdjęcia trafiają do Galerii po upływie około jednego miesiąca. Istnieje jeszcze jedna możliwość przeniesienia zdjęcia do Galerii , w przypadku gdy zdjęcia, które mają 18 głosów mogą być indywidualnie przeniesione przez Administrację grupy, a także zdjęcia które są szczególnej wartości ze względu na gatunek. Zdjęcia które nie uzyskały wymaganej minimalnej ilości głosów lub nie zostały przeniesione do Galerii TFP przez Administrację portalu po upływie jednego miesiąca od daty ich opublikowania zostają usunięte z Forum TFP, a także z galerii Autorskiej użytkownika ( wyjątek stanowi własna Galeria autorska czyt. ppkt  Opłaty – Dodawanie zdjęć do własnej galerii konta użytkownika). Podczas umieszczania zdjęć w Forum każdy Użytkownik ma obowiązek wypełnić wszystkie pola- określić gatunek i kategorię zdjęcia. Zdjęcia nie mogą zostać usunięte z Galerii przez Autora. Może to zrobić jedynie Administracja w przypadku naruszenia Regulaminu Grupy.

 

Fotoplatforma:

 Zdjęcia umieszczone w  tej zakładce nie podlegają możliwości usunięcia przez Autora. Autor wystawiając zdjęcia w Forum ma prawo odmowy umieszczenia ich w Galerii oraz ich sprzedaży poprzez zakładkę Fotoplatforma. Aby zdjęcie mogło zostać umieszczone w zakładce Fotoplatforma musi przejść głosowanie w zakładce Forum. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości głosów oraz po wymaganym czasie zostanie automatycznie przeniesione do zakładki Galeria. Jeśli Użytkownik zaznaczył opcję iż zgadza się na sprzedaż swojego zdjęcia, zostanie również umieszczone w zakładce Fotoplatforma. Autor, którego dorobek fotograficzny został umieszczony w zakładce Fotoplatforma zobowiązuje się dostarczyć Administratorom Grupy kadr w formacie i wielkości ściśle wg zamówienia przez Kupującego w ciągu 5 dni roboczych. Należność za sprzedaż zdjęć przekazywana jest po zaksięgowaniu pieniędzy przez Administracje TFP na konto bankowe Użytkownika. Do kwoty za którą Użytkownik wystawił zdjęcie doliczana jest prowizja w wysokości 10% od sprzedaży. Użytkownik otrzymuje za swoje zdjęcie tą kwotę za którą wystawił zdjęcie do Fotoplatformy. Użytkownik ma prawo odmówić sprzedaży poszczególnych zdjęć zaznaczając odpowiednią opcję podczas dodawania zdjęć na stronę TFP, w innym przypadku nie jest już możliwa odmowa sprzedaży zdjęć.

 

Opłaty:

Składka członkowska- jest dopełnieniem rejestracji, tak aby Użytkownik w pełni mógł korzystać ze swojego konta (dodawać zdjęcia do Forum, sprzedawać je w Fotoplatformie, promować włase zdjęcia w Galerii TFP, w Fotoatlasie, na profilu TFP na Facebooku, Instagramie, korzystać z komunikatora TFP jak również zrealizować rabat dedykowany na warsztaty fotograficzne PolandWildlife, a także na wybrany sprzęt fotograficzny do sklepu Fotoforma.pl). Opłacenie Składki Członkowskiej jest równoznaczne z możliwością dodawania nieograniczonej ilości zdjęć do Forum, gdzie zdjęcia zostają poddawane ocenie przez Użytkowników portalu skąd mogą trafiać do Galerii TFP, Fotoatlasu, Fotoplatformy oraz Galerii Autorskiej Użytkownika (patrz Akapit Galeria TFP). Po rejestracji konta Użytkownik otrzymuje również pakiet 70 zdjęć, które może wstawić do Własnej Galerii Autorskiej poprzez kliknięcie przycisku "Galeria +" w Koncie Użytkowanika- zdjęcia zostaną dodane bezpośrednio do Galerii Autorskiej Użytkownika, bez potrzeby uzyskania minimu głosów innych Użytkowników. Składka członkowska nie jest automatycznie przedłużana; po upływie roku czasu od rejestracji aby nadal w pełni korzystać z konta Użytkownik jest zobowiązany do uiszczenia opłaty w wysokości 100 zł. Administrator strony zastrzega sobie prawo do zmiany wysokości składki członkowskiej.

Składka członkowska w pełni przeznaczona jest na utrzymanie portalu TFP w tym prace programistyczne, opłaty związane ze zmianami graficznymi, hosting, serwer, certyfikaty bezpieczeństwa SSL, nagrody w konkursach, płatne promocje portalu oraz zdjęć Użytkowników na Facebooku oraz Instagramie jak również na stały rozwój i ulepszenia portalu.

 

Dodawanie zdjęć do własnej galerii konta użytkownika - "Galeria +" - Limit 70 zdjęć w galerii autorskiej można zwiększyć o kolejne 70 zdjęć po wcześniejszym skontaktowaniu się z administracją portalu. Koszt dodatkowego pakietu 70 zdjęć wynosi 50 zł. Zdjęcia dodane bezpośrednio do Własnej Galerii Autorskiej ( "Galeria +") z pozycji Konta Użytkownika nie podlegają ocenie, co za tym idzie, nie mogą trafić do Galerii TFP. Za pomocą tej funkcji Użytkownik sam decyduje, które zdjęcia dodaje do swojego konta bez obawy o ich utratę. Funkcja ta ma na celu budowanie prywatnej galerii autorskiej. Opcja dodawania zdjęć do własnej galerii autorskiej ("Galeria+")  z pozycji konta użytkownika będzie dostępna z dniem 13.01.2021r.

Składkę członkowską należy opłacić na konto:

Bank Pekao
06 1240 3897 1111 0011 0413 3238
Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej
Krzysztof Stępień
Ul. Kilińskiego 3B/17
74-200 Pyrzyce
NIP:8531467456

Aktualności:

 W zakładce Aktualności każdy Użytkownik ma prawo umieszczania własnych artykułów, porad, fotorelacji czy fotorewirów o ile ich wartość merytoryczna oraz styl pisania jest na wystarczającym poziomie. Dbając o najwyższy poziom materiałów zawartych na TFP wszelkie materiały są moderowane przez Moderatorów lub Administratorów Grupy. Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej ma za zadanie promować i wspierać twórczość  oraz działalność społeczną wszystkich członków Grupy. Artykuły na stronie nie mogą w żaden sposób nawoływać do nieetycznych zachowań. Tematy materiałów ściśle muszą odpowiadać tematowi Grupy, dotyczyć samej fotografii przyrodniczej lub aspektów związanych z przyrodą. Artykuły proszę przesyłać na adres e-mail: administracja@tfp.net.pl

 

Forum:

 Aby umieścić zdjęcie w zakładce Forum należy kliknąć w przycisk Dodaj zdjęcie który jest widoczny na każdej podstronie portalu. Zdjęcia umieszczane w tej zakładce muszą spełniać odpowiednie kryteria techniczne.

 

 Zdjęcia:

Autor musi posiadać wyłączne prawo autorskie do przedstawionych na stronie TFP zdjęć; w przypadkach spornych Administracja Grupy ma prawo zażądać wglądu do oryginału zdjęcia. Administracja TFP nie bierze żadnej odpowiedzialności za naruszanie dóbr osobistych osób trzecich przez Użytkowników Grupy.

Zdjęcia muszą zostać opisane jeśli zostały wykonane w inny sposób niż naturalny; dotyczy to fotografowania w zoo, zagrodach, itp. Wszystkie zdjęcia niespełniające wymienionych wymagań zostaną usunięte. Kwestie sporne rozstrzygają Moderatorzy Grupy.

Zabrania się wszelkiego rodzaju fotomontażu. Obróbka cyfrowa może dotyczyć tylko i wyłącznie poziomu kontrastu, ostrzenia oraz korekty barw. Zdjęcia odbiegające od tematu grupy zostaną natychmiast usunięte, chyba, że ukazują jakikolwiek inny aspekt związany z samą przyrodą lub jej ochroną. Użytkownik notorycznie umieszczający zdjęcia odbiegające od tematu Grupy zostanie trzykrotnie ostrzeżony. Niezastosowanie się do prośby Moderatorów/Administratorów może skutkować zawieszenie lub usunięciem konta.

 

 Wymagania zdjęć:

 

 • - Zdjęcia format pliku JPG, profil RGB,
 • - Wymiary zdjęć : max 1800 piks. szerokość i max 1000 piks. wysokości, pion :800 piks szerokość i max. 1200 piks wysokość.
 • - Wielkość pliku nie przekraczająca  900 kb.   

 

Zdjęcia nie mogą zawierać:

 

 • - ozdobników wszelkiego rodzaju, takich jak ramki, podpisy itp.,
 • - elementów wytworu ludzkich rąk; chyba, że są to elementy składające się na zdegradowane środowisko danego gatunku, 
 • - zwierząt domowych, hodowlanych, roślin doniczkowych, kwiatów ozdobnych, itp.,
 • - ptaków lęgowych oraz ujęć z widocznym gniazdem gdzie ingerencja fotografa mogłaby zaszkodzić ptakom w ich naturalnym cyklu rozrodczym, za wyjątkiem prowadzonych badań oraz posiadanych odpowiednich zezwoleń.

 

Ocena i komentarze zdjęć:

 

 • - dla wspólnej przyjemnej dyskusji przyjmujemy zasady obowiązujące na Grupie, 
 • - komentarze nie mogą w żaden sposób obrażać Autora, uderzać w jego dobre imię i podważać jego autorytet,
 • - komentarze muszą odnosić się tylko do prezentowanego tematu lub zdjęcia,
 • - ocena zdjęć zarówno pozytywna jak i negatywna musi być poparta konkretnym merytorycznym uzasadnieniem,
 • - niedopuszczalna jest insynuacja i wyrażenia podejrzenia, co do nieetycznych zachowań Autora bez konkretnego dowodu jego działania,
 • - wyklucza się używania wulgarnych i obraźliwych słów w stosunku do Autora lub innych Użytkowników Grupy.

 

W przypadku naruszania dobrych zasad Grupy przez Użytkownika Moderator lub Administrator ma prawo upomnieć go, a w razie powtarzania się takiej sytuacji zawiesić mu konto lub usunąć z grupy.

 

 Giełda:

 Możliwe jest umieszczenie ogłoszenia kupię/zamienię/sprzedam z grafiką. Przedmioty z zakładce Giełda muszą być związane z tematyką Grupy.

Giełda dzieli się na dwie zakładki: ofert wystawianych przez patrona technicznego i fotograficznego Fotoforma oraz ogłoszenia prywatne. Dzięki współpracy ze sklepem Fotoforma.pl nasi użytkownicy mogą przeglądać oferty sprzedażowe sklepu, a także dokonać zakupu wybranych przedmiotów po specjalnym rabacie dedykowanym dostępnym tylko dla użytkowników TFP. Aby odebrać kod rabatowy na zakup sprzętu użytkownik powinien wcześniej skontaktować się z administracja portalu. Rabat dedykowany przysługuje tylko użytkownikom z pełna aktywacją konta.

 

Rezygnacja z członkostwa Grupy:

 Odbywa się na zasadzie rozpoczęcia odpowiedniej procedury. Użytkownik wysyła na adres administracja@tfp.net.pl oświadczenie o treści "Rezygnuje z aktywności w portalu Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej, chcę zamknąć konto i usunąć swoje dane osobowe." Oświadczenie musi zostać wysłane tylko i wyłącznie z adresu e-mail Użytkownika. Odstąpienia wysłane z innego adresu e-mail niezgodnego z danymi Użytkownika zostaną automatycznie odrzucone. Administratorzy portalu TFP zweryfikują prośbę i w ciągu 7 dni usuną konto Użytkownika wraz z danymi osobowymi. Zdjęcia umieszczone w Galerii, Fotoatlasie oraz w zakładce Fotoplatforma nie mogą zostać usunięte, chyba, że zostały umieszczone wbrew obowiązującemu Regulaminowi Grupy. Pozostały dorobek fotograficzny jest usuwany z zasobów Grupy.

 

 

Reklama:

 Część powierzchni strony przeznaczona jest na zewnętrzną reklamę. Użytkownicy portalu TFP mogą skorzystać z wymiany banerowej,polegającej na umieszczeniu loga strony Użytkownika na głównej stronie TFP w zamian za promocję portalu TFP na stronie Użytkownika. Z powierzchni reklamowej mogą również skorzystać różnego rodzaju firmy promujące się lub  swoje przedmioty nieodbiegające od tematu Grupy. Projekty non-profit mogą zostać umieszczone okresowo bez pobierania opłaty o ile odnoszą się do czynnej ochrony środowiska lub działalności społecznych związanych z samą przyrodą. Wszelkie środki uzyskane za emisję reklam przeznaczone są na czynną działalność Grupy TFP.      

 

Pomoc techniczna:

 W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy wybierając odpowiedniego adresata wiadomości.

 

administracja@tfp.net.pl

moderatorzy@tfp.net.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Jeżeli zgadzasz się z naszą polityką prywatności, kliknij przycisk Rozumiem